Mladi naučnici izučavali Jastrebac

U okviru Godišnjeg programa za 2021/2022 godinu, Naučni klub pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac je 21.05.2022. godine realizovao projekat: „Sa naukom na Jastrepcu".

snjast

Ovaj projekat je realizovan uz finansijsku podršku Centra za promociju nauke, a cilj projekta je podizanje ekološke svesti kod učenika i podizanje kvaliteta edukacije u oblasti životne sredine.

snjast1

Projekat je obuhvatio jednodnevni terenski rad sa nizom radionica na otvorenom. Učenici OŠ „Brana Pavlović", OŠ „Jovan Jovanović Zmaj", OŠ „Jovan Popović", OŠ „Dragomir Marković" i OŠ „Vuk Karadzić" su na početku saznali kakva je Jastrebac planina bila nekada, kakva je sada i kakva će biti, a nakon toga su na terenu realizovali radionicu monotoring biodiverziteta.

Realizatorke projekta bile su: Olivera Kolarić i Marina Lazarević.