Realizovan seminar sa temom: „Životne situacije i stresovi – strategije za suočavanje i prevladavanje“

Centar za stručno usavršavanje Kruševac je u cilju osnaživanja zaposlenih u osnovnoj školi "Vladisav Savić Jan" u oblasti jačanja vaspitne uloge obrazovno-vaspitne ustanove kroz razvijanje programa prevencije nasilјa, diskriminacije, zlostavlјanja i zanemarivanja 22.02.2020. godine organizovao seminar sa temom: „Životne situacije i stresovi – strategije za suočavanje i prevladavanje“.

IMG 0351

Seminar se bavi preveniranjem konflikata kroz unapređivanje komunikacije prosvetnih radnika sa učenicima, njihovim roditelјima, kolegama i drugim partnerima u obrazovno – vaspitnom radu učenjem, razumevanjem i razvijanjem strategija za prevazilaženje stresa.

Teme programa su:

• Uticaj poteškoća životnog ciklusa porodice profesionalaca na moguće konflikte
  • Stres, stresori - Povezanost misli, emocija i ponašanja – prepoznajem i kontrolišem svoje disfunkcionalne misli - Samopouzdano, uz uvažavanje drugog
  • Strategije za prevladavanje stresa

Autorka programa je: Snežana Ristić Kostov.

Realizatorke seminara bile su: Snežana Ristić Kostov i Milijana Marjanović.