Dodela priznanja dobitnicima finansijske podrške u okviru Javnog poziva Centra za promociju nauke za 2019. godinu

U Rektoratu Univerziteta u Beogradu 15.7.2019.god. Centar za promociju nauke dodelio je priznanja dobitnicima finansijske podrške u okviru Javnog poziva za 2019. godinu. Naučnom klubu Kruševac pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac dodelјeno je priznanje za unapređenje promocije i popularazaciju nauke u Srbiji. Nagradu je primio direktor Nenad Stanojević.

cpn-p

Ove godine je odobreno 55 projekata za finansiranje u tri različite kategorije,od kojih su 28 projekata promocije nauke u naučnim klubovima. Naučni klub Kruševac dobio je finansijsku podršku za tri projekta:

• Tajne vodenog Zmaja - jezero Ćelije, autor Olivera Kolarić
  • Hemija - svuda oko nas, autor Sandra Tomić
  • Robox, autor Aleksandar Mitić

Svečanoj dodeli prisustvovao je prof. dr Petar Marin, prorektor za nastavu Univerziteta u Beogradu, prof. dr Vladimir Popović, državni sekretar u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, kao i predstavnici Centra za promociju nauke i nagrađeni.