Realizovana radionica u okviru projekta: ”Medijacijom protiv vršnjačkog nasilјa“

Udruženje za zaštitu i unapređivanje položaja dece i mladih „KORAK NAPRED" iz Kruševca u saradnji sa Školskom upravom a uz finansijsku podršku Grada Kruševca u Centru za stručno usavršavanje, 12-15.11.2012. god, realizovalo je trodnevnu radionicu u okviru projektnih aktivnosti.

korak napred

Projekat se bavi prevencijom vršnjačkog nasilјa kroz podsticanje i jačanje stručnih kapaciteta predstavnika psiho-pedagoških službi u osnovnim školama na području grada Kruševca i to kroz dve faze aktivnosti:

1. Prva faza, organizovanje istraživanja u cilјu ispitivanja nivoa prepoznavanja nasilničkog ponašanja među učenicima osmogodišnjih škol, analizom oblika i intenziteta nasilnočkog ponašanja i informisanje učenika i njihovih nastavnika sa rezultatima istraživanja, i

2. Druga faza, kojom se obuhvata organizacija programa obuke predstavnika psiho-pedagoških slućbi, senzibilisanje i obuka učenika za primenu medijacije, kao načina rešavanja međusobnih sukoba.

Slogan projekta je: „SAMO RAZGOVOR NUDI DOGOVOR"