Realizovana obuka sa temom: "Prevazilaženje problema u nastavi srpskog jezika u različitim modulima"

Centar za stručno usavršavanje Kruševac, u saradnji sa Društvom za srpski jezik i književnost Srbije, podružnicom društva za Rasinski okrug, organizovao je 19.11.2022. godine obuku sa temom: "Prevazilaženje problema u nastavi srpskog jezika u različitim modulima". Radi se o programu od javnog interesa, koji je posebnim rešenjem odobrio ministar prosvete, a glavni akcenat stavljen je na jezičku kulturu i funkcionalnu pismenost.

166885608

Ova obuka okupila je veliki broj nastavnika srpskog jezika i književnosti iz celog Rasinskog upravnog okruga. Na početku, prisutnima su se prigodnom besedom obratile Predsednica podružnice, Dušica Dobrodolac i predsednica Društva, Vesna Lompar.

Teme programa su:

• Razumevanje pročitanog na književnom tekstu i unapređivanje čitalačke pismenosti, predavač, Slavko Petaković, Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu
  • Paronimija iz ugla leksičke norme, predavač Vesna Nikolić, Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu
  • Usvajanje znanja reči kao faktor razvoja čitalačke pismenosti, predavač Valentina Ilić, Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu
  • Zadaci za uvežbavanje funkcionalnog znanja, predavač Vesna Lompar, Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu