Održan sastanak Školske uprave sa direktorima škola

U Centru za stručno usavršavanje Kruševac 07.09.2020. godine, u organizaciji Školske uprave u Kruševcu održan je sastanak sa direktorima škola. Tema sastanka bila je vezana za primenu uputstava i instrukcija koje se odnose na organizaciju rada škola u otežanim epidemiološkim uslovima.

IMG 2023

Na sastanku su date smernice vezane za nove izmenjene okolnosti, kao posledicu ukupne epidemiološke situacije i predočena je obaveza o sprovođenju mera koje su u funkciji zaštite zdravlja nastavnika, učenika roditelja i šire zajednice.

Ceo obrazovni sistem u ovom kriznom trenutku našao se pred brojnim izazovima na koje se mora uspešno i odmah odgovoriti. Stim u vezi Ministarstvo prosvete obezbedilo je konstanstnu podršku i resurse koji rad čine lakšim i pre svega bezbednijim.

Sastanak je vodio rukovodilac Školske uprave Zoran Asković. Realizator obuke bio je prosvetni savetnik Školske uprave Aleksa Popadić.