Organizovano svečano uručenje nagrada za najbolje učesnike Svetosavskog literarnog konkursa

U želјi da podstakne očuvanje jezika, državnosti, tradicije i prošlosti, Centar za stručno usavršavanje Kruševac u saradnji sa Podružnicom društva profesora srpskog jezika i književnosti Rasinskog okruga tradicionalno svake godine raspisuje poziv za Svetosavski literarni konkurs namenjen učenicima osnovnih i srednjih škola grada Kruševca. Tim povodom je u Centru za stručno usavršavanje Kruševac 24.01.2020. godine organizovano svečano uručenje nagrada za najbolje učesnike.

sv

U prisustvu, učenika, njihovih roditelja, nastavnika i članova komisije, obratio se direktor Centra za stručno usavršavanje Kruševac Nenad Stanojević i ovom prilikom zahvalio učenicima na masovnom odazivu za učešće na konkursu.

Dušica Dobrodolac, predsednik komisije zahvalila se svima na učešću i apostrofirala posebno predmetne nastavnike koji su na pravi način dali usmerenja učenicima. U inspirativnom govoru istakla je ulogu Centra za stručno usavršavanje Kruševac u negovanju jezika i pisma, onih kulturnih vrednosti koje prate put svetosavlja. Svoju besedu završila je citirajući reči velikog Stefana Nemanje koji je zavetovao svoju decu rečima: “Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju” sa poukom da narod koji izgubi jezik gubi identitet i nestaje.

Zatim se pristupilo dodeli nagrada najboljim učenicima.

sv1

Teme su bile podeljene u dve kategorije i to za učenike osnovnih škola grada Kruševca na temu:

• „Sa Svetim Savom na putu“ ,
  • „Vaspitna uloga Svetog Save u istoriji i tradiciji srpskog naroda“ i

učenike srednjih škola grada Kruševca na temu:

• „Svetosavlјe u 21. veku“
  • „Srpski manastiri - simboli svetosavlјa“

Komisija u sastavu: Mirjana Gašić, Silvana Mihajlović, Milka Bačević, Aleksandra Živadinović i mr Dušica Dobrodolac pregledala je prispele radove i donela jednoglasnu odluku u pogledu ocene kandidata.

sv2

Nagradu su osvojili u kategoriji osnovnih škola:

• Milica Đokić, učenica V razreda, OŠ „Jovan Popović“, Kruševac, prof. Dragana Šošić, za osvojeno I mesto
  • Maša Milјković, učenica II razreda, OŠ „Vuk Karadžić“, Kruševac, prof. Gordana Stevanović, za osvojeno II mesto
  • Evgenija Marković, učenica VII razreda, OŠ „Nada Popović“, Kruševac, prof. Marija Stefanović, za osvojeno III mesto,

u kategoriji srednjih škola:

• Anita Zdravković, učenica IV razreda, Medicinska škola, Kruševac, prof. Vesna Pešić, za osvojeno I mesto
  • Marina Krstić, učenica II razreda, Gimnazija, Kruševac, prof. Tanja Nikolić, za osvojeno II mesto
  • Jovana Atanasković, učenica III razreda, Gimnazija, Kruševac, prof. Gordana Zajić, za osvojeno III mesto

Prvonagrađeni učenici iz obe kategorije pročitali su svoje radove.