Otvorena manifestacija: „Nedelјa istraživača“

Povodom „Evropske noći istraživača“ u periodu od 23 do 27. septembra 2019. godine, Naučni klub pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac uz podršku Centra za promociju nauke organizuje manifestaciju „Nedelјa istraživača“ za sve lјubitelјe nauke.

ni2

Evropska noć istraživača je događaj posvećen popularizaciji nauke i učenju kroz zabavu. Veliki broj eksperimenata, naučno-popularizovanih predavanja, aktivnosti za decu, naučnih kvizova, igara očekuje posetioce Naučnog kluba Kruševac.

ni3

Čast da otvore manifestaciju imali su učenici i nastavnici osnovne škole "Jovan Popović", za koje su organizovane sledeće radionice i predavanja:

• "Putovanje u prošlost – arhaizmi i istorizmi", Sanja Mladenović, prof.srpskog jezika i književnosti
  • "Staroslovenski brojevi – brojevi skriveni u slovima", Sanja Mladenović, prof.srpskog jezika i književnosti, Olivera Kolarić, prof biologije
  • "Kaligrafija", Verica Sokolović, prof.geografije, Violeta Vučić, prof.razredne nastave, Slađana Jovanović, prof.razredne nastave
  • "Živi svet", Olivera Kolarić, prof biologije

ni1

Noć evropskih istraživača se održava svake godine širom Evrope poslednjeg petka u septembru. Ove godine, Noć istraživača će se održati u petak 27. septembra u preko 250 gradova. Noć istraživača je podržana od strane Evropske komisije u okviru Marija Sklodovska-Kiri akcije, koji predstavlјa program Evropske unije za jačanje evropske istraživačke karijere.