Realizovan seminar sa temom: “Bolјa saradnja – bezbednije školsko okruženje”

Centar za stručno usavršavanje Kruševac je radi dostupnosti relevantnih sadržaja vezanih za oblast vaspitni rad 21.09.2019. godine organizovao besplatan seminar sa temom: “Bolјa saradnja – bezbednije školsko okruženje”, za polaznike iz svih škola sa teritorije grada Kruševca. Program se sprovodi kroz jačanje vaspitne uloge obrazovno-vaspitne ustanove, razvijanjem programa prevencije nasilja, diskriminacije, zlostavljanja i zanemarivanja.

IMG 2019092

Opšti cilјevi seminara usmereni su na unapređivanje kompetencije prosvetnih radnika za saradnju u okviru unutrašnje i spolјašnje zaštitne mreže u oblasti prevencije i intervencije u slučajevima nasilјa, zlostavlјanja i zanemarivanja učenika kako bi škola bila bezbednije okruženje.

Teme programa su:

• Saradnja škole, roditelјa/staratelјa i relevantnih institucija kao faktor bezbednog školskog okruženja
  • Prepoznavanje i prevazilaženje teškoća u saradnji u slučajevima nasilјa, zlostavlјanja i zanemarivanja
  • Vođenje evidencije i dokumentacije o saradnji
  • Školski plan unapređenja saradnje unutar ustanove, sa roditelјima i relevantnim institucijama

Autorke i realizatorke seminara bile su: Svetlana Aleksić i Snežana Rajković.