Realizovana radionica pod nazivom „Mikrosvet bilјaka"

U Naučnom klubu pri CSU Kruševac 15.03.2019. godine realizovala se druga po redu radionica u okviru projekta „Mladi botaničari" pod nazivom „Mikrosvet bilјaka". Osnovna ideja projekta je promocija biologije, botanike, upoznavanje sa građom i funkcionisanjem bilјnih organa kao u raznovrsnosti bilјaka. Upoznajući bilјke učenici upoznaće i lekovita svojstva bilјaka i povezati sa čovekovom upotrebom bilјaka. U drugoj radionici učenici će uočiti razlike i sličnosti u građi bilјne i životinjske ćelije i izradi ovih ćelija.

botan

Teme radionice:

• Razgovor o prethodnoj radionici, opis aktivnosti na terenu;
  • Upoznavanje sa specifičnostima bilјaka,
  • Interaktivno predavanje :Građe bilјne i životinjske ćelije
  • Prezentacija: „Lineovi apostoli"
  • Izrada bilјne i životinjske ćelije uz pomoć plastelina.

Projekat „Mladi botaničari" odvija se pod pokrovitelјstvom Centra za promociju nauke Beograd. Realizatori radionice su Bilјana Jovanović Popović i Olivera Kolarić, nastavnici biologije.