Realizovan Seminar pod nazivom: "Projektno orijentisana nastava matematike"

Centar za stručno usavršavanje Kruševac 29.10.2017. godine organizovao je Seminar pod nazivom: "Projektno orijentisana nastava matematike". Seminar su u okviru planiranog usavršavanja pohađali profesori razredne nastave, članovi Društva učitelјa Kruševca.

Cilјevi seminara su: Osposoblјavanje nastavnika za organizaciju projektno orijentisane nastave matematike u cilјu razvoja funkcionalnih znanja i istraživačkog duha učenika, kao i potrebe za primenu matematike u svakodnevnom životu.

Teme koje seminar obrađuje:

• Projektno orijentisana nastava matematike – značaj i iskustva razvijenih školskih sistema;
  • Ishodi u projektno orijentisanoj nastavi matematike; -
  • Projektno orijentisana nastava matematike u praksi;
  • Izrada plana časa

Realizatori seminara su doc. dr Ivan Anić, docent na Prirodno matematičkom fakultetu u Novom Sadu i Visokoj školi za informacione tehnologije ITS, Beograd, i prof. Radoje Košanin, profesor matematike.