Realizovan Seminar pod nazivom "Važna pitanja u nastavi istorije: dometi istoriografije i obrazovna postignuća"

Centar za stručno usavršavanje Kruševac 28 i 29.10.2017. godine realizovao je dvodnevni Seminar pod nazivom "Važna pitanja u nastavi istorije: dometi istoriografije i obrazovna postignuća" za potrebe realizacije planova stručnog usavršavanja Aktiva nastanika istorije.

Opšti cilјevi su jačanje kompetencija nastavnika za planiranje, realizaciju i vrednovanje nastave predmeta Istorija u skladu sa dometima istoriografije i obrazovnim postignućima.

Teme programa:

• Dometi istoriografije;
  • Važna pitanja u nastavi istorije;
  • Obrazovna postignuća u nastavi istorije;
  • Planiranje nastave istorije usmereno na učenika i zasnovano na obrazovnim postignućima i dometima istoriografije;
  • Globalni plan za razred;
  • Praćenje i usmeravanje učenja.

Realizatori su bili: Bilјana Stojanović msr, profesor istorije, viši savetnik, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Duško Rakić, nastavnik istorije, Tehnička škola "Valјevo".